sungrow - harvesting the sun

Mühendislik, İhale, İnşaat

Sungrow, fotovoltaik invertör teknolojisi geliştirme ve üretme alanında sahip olduğu, 22 yılı aşkın tecrübesiyle akıllı enerji çözümlerinde dünya lideridir.

Akıllı enerji çözümleri

Sungrow, güç elektroniği, enerji depolama ve bulut hesaplama teknolojisiyle temiz enerji teknolojisini birleştirir. Ana sistem geliştirme ve sistem entegrasyonuna yönelik mükemmel tasarım yeteneklerimiz sayesinde kapsamlı çözüm alanında bir dünya endüstri lideri haline geldik. Geliştirme ve tasarımdan inşaya, dağıtıma, operasyona ve bakıma kadar yaptığımız çalışmalar fotovoltaik elektrik santrali çözümlerinin tüm çalışma döngüsünü kapsar.

Gansu Jinchang 100MW Photovoltaic Power Plant

Çölde Elektrik İstasyonu

Sungrow, Çin’in çölle kaplı batısındaki güneş enerji santrallerinin inşası ve geliştirilmesine katkı sağlayan ilk şirketlerden biri. Qinghai’nin batı bölgelerinde, Çin’in batısındaki Gansu bölgesinde ve Mısır’da pek çok numune proje inşa edildi. Bu girişimler endüstri normlarını belirledi ve çöl şartlarında kontrole yönelik yeni atılımlar yapılmasını sağladı.

Sungrow, arazilerin verimli şekilde kullanılmasına ve ekolojik restorasyona yönelik, uygulamalı çok zengin deneyimlere sahiptir. Toprağı zararlı maddelerden arındırarak yeraltı suyunu korumak ve böylece toprağın tarım amaçlı kullanımının önünü açmak için Guangdong’a, Çin’e ve diğer bölgelere ektiğimiz özel bitkiler sayesinde uzmanlığımızı başarıyla göstermiş olduk. Bu çok başarılı yöntemler, dünyanın herhangi bir yerindeki yüksek kirlilikteki topraklara uygulanabilir.

Temiz enerji alanında bir dünya lideri olan Sungrow, yeşil tarım ve organik çiftliklere geçişi teşvik ediyor. Yeşil enerji ve yeşil tarımın birbirini tamamladığına ve sürdürülebilir bir geleceğin inşasında iki önemli temel taşı olduğuna inanıyoruz. Karşılıklı fayda sağlamak ve yeşil tarımla herkes için temiz enerji arasında etkileşimli bir bağ kurmak amacıyla modern monokültür tarımın, bilimsel ve teknolojik gelişmeye dayanan akıllı yeşil tarıma dönüşmesini teşvik ediyoruz.

Sungrow, PV tesisi tasarım planlama, donanım ve malzeme seçimi gibi çeşitli disiplinler geliştirmek üzere üniversiteler, araştırma enstitüleri ve laboratuvarlarla etkin bir işbirliği içinde çalışıyor. Farklı endüstrilerin varlıklarını bir arada sürdürebilmesini sağlamak amacıyla, balıkçılık gibi diğer endüstrilere zarar vermemeye büyük özen gösteriyoruz.

Sürdürülebilir orman yönetimi araştırmalarına da destek veriyor ve tarım ve ormancılık uzmanlarının yanı sıra bilimsel araştırma okulları ve üniversiteleriyle kapsamlı işbirlikleri yapıyoruz. Örneğin ‘Cinnamomum camphora’ ya da ‘Taxus mandiya’ gibi ağaçlar büyük arazilere yeniden dikim için uygun. Bu ağaçlar yalnızca jeolojik durumu ve toprak kalitesini etkili şekilde daha verimli hale getirmekle kalmıyor, aynı zamanda arazinin kapsamlı gelirini de büyük ölçüde arttırıyor.

Sungrow, dayanıklı ve çevre dostu teknolojilerle çalışan yüzer tesislerin tasarımını, inşasını, operasyonunu ve bakımını mükemmelleştirdi. Sistem entegrasyonu gibi anahtar teknolojilerde çok büyük atılımlar yaptık ve Huainan’da dünyanın en büyük yüzer PV sistemini kurduk. Bu tesis, yüzer fotovoltaik sistemlerin endüstri çapındaki gelişimine katkı sağlamaya devam edecek.

sungrow - uneven terrain

Engebeli Arazi

Sungrow, dağlık arazilerde, eski maden ocaklarında ve geniş çorak arazilerde de PV enerji istasyonları kuruyor. Şirketimiz, engebeli arazilerde ve inşaatla ilgili büyük zorlukların üstesinden gelmekte uzman. Bu tür projeler endüstrinin saygısını ve takdirini kazanıyor ve Çin’de bu yeni enerjinin kapsamlı kullanımının yenilikçi örneklerinden biri haline geliyor.

Örnek uygulama: Anhui eyaleti, Chaohu iline bağlı Suwan’da kurulu 50 MW’lık proje.

Sungrow HQ

Büyük Ölçekli Dağıtımlı PV

Sungrow, müşterilerine “planlama, tasarım, inşa, akıllı operasyon ve bakım” gibi tüm adımları bizzat üstlendiği, standartlaştırılmış hizmetler sunuyor. Ayrıca, “elektrik santrallerine yönelik kişiselleştirilmiş özel sigorta, finansal leasing ve güç üretimi değer koruması” gibi müşterilerin ihtiyaçlarına yönelik bütçe dostu hizmetler de sağlıyor. Sungrow, Hefei’ye 100 MW gücünde dağıtımlı PV üretim numune alanını, Çin’in ilk TÜV akrediteli Guangzhou Yima Dağıtımlı PV projesini, USTC pilot PV mikro şebeke projesini ve pek çok dağıtımlı PV tesisini başarıyla geliştirip inşa etti.