..

Her boyutta tasarlanabilen yüzer sistemler.

Sungrow, 22 yılı aşkın süredir yenilenebilir enerji endüstrisinde gayretle çalışıyor. Yüzer güneş enerjisi tesislerine yönelik dünya çapındaki talebin varlığından yola çıkan Sungrow, bu tip tesislere odaklanan özel bir araştırma ve üretim tesisi kurdu.

Yüzer sistem çözümlerinde dünya lideri olan.

Sungrow Yüzer Sistemler Birimi, üretim sürecinde Üretim Yürütme Sistemi’nden (MES) yararlanıyor. Yüzer sistemlerin üretiminde, özel olarak geliştirdiğimiz ve su üstü kullanım için rafine ettiğimiz yüksek yoğunluklu polietilen (HDPE) maddesini kullanıyoruz. Yüzer çözümleri çok sayıda TÜV sertifikasına sahip olan Sungrow’un aynı alanda 70’den fazla patenti de var.

Ayrıca Sungrow Yüzer Sistemler Birimi, yüzer çözümlere yönelik teknik standartların belirlenmesine katkı sağlayıp öncülük ediyor ve müşterilerine kapsamlı servis hizmeti sunuyor. Ürün yelpazemiz gelişmiş yüzer gövdeleri, ankraj ve elektrik sistemlerini, enerji istasyonunun operasyon ve bakımını kapsıyor.

Floating cold region

Uç değerler için tasarlandı

Sungrow Yüzer Sistemleri, güneş enerjisiyle çalışan yüzer PV tesisleri alanında dünya çapında bir endüstri lideri. Yüzer sistemlerimiz bugüne kadar Çin’in kuzeyinde kömür yataklarının bulunduğu bölgelere, Tayvan’da sık sık tayfunların yaşandığı noktalara, Çin’in kuzeydoğusundaki ve Japonya’daki son derece soğuk yerlere ve Tayland’la İsrail’e kuruldu. 2018’in sonuna gelindiğinde Sungrow yüzer sistemlerinin toplam kurulu kapasitesi, dünyadaki eşdeğer sistemler arasındaki pazar payının üçte birine ulaştı.

Kapsamlı çözüm sağlayıcı

Sungrow Yüzer Sistemleri, suyun yüzeyine kurulabilen geniş ölçekli yüzer PV tesis çözümleri sunar. Entegre cihaz hızlandırma invertörleri, yüzer hızlandırma invertör tasarımları, su üstü topraklama sistemlerine yönelik, yıldırımdan koruma tasarımları, nem geçirmez elektrikli aksamlar, S şeklinde kıvrımlı esnek kablolar için döşeme ve sabitleme çözümleri, su seviyesinde dalgalanmalara yönelik adaptif ankraj çözümleri gibi pek çok teknoloji ve yenilik geliştirdik.

Sungrow’un akıllı yüzer matris takip sistemleri tüm sistemin güvenli şekilde çalışmasını sağlamak için otomatik olarak alarm verebilir ve yükseltici invertör platformlarıyla yüzer matrislerin tamamının operasyonel durumunu gözlemleyebilir. 

Sungrow yüzer sistemlerinde çift camlı panel versiyon veya alüminyum çerçeveli versiyon tercih edilebilir. Her iki versiyon da son derece güvenilir olup kolayca kurulabilir. Oldukça sağlam olan bu sistemler, yoğun kar yağışına ve 17. seviye tayfuna karşı dayanıklıdır.

Farklı enlemlerde kullanım için ayarlanabilen Sungrow yüzer sistemler hemen hemen her konuma kurulabilir. Çift camlı panel versiyonu, kılavuz kızağı ve briketleme yoluyla kurularak panellerin dirsekli parçalarının deforme olması engellenir.

Levelized Cost Of Energy (LCOE) düşük tutulması amacıyla sistem tek sıra dizi ve çift sıra dizi halinde kurulabilir. Esnek kuruluma izin veren sistem tasarımı, güç üretimini daha verimli hale getirmek için havalandırmanın daha iyi yapılmasına olanak sağlar.

Tek sıra dizi sistemler, yerleşim uyumluluklarının yüksek olması sayesinde farklı su bölgelerine farklı şekillerde yerleştirilebilir. Çift sıra dizi sistemler ise Güneş Işınımı’nı (SI) daha iyi emer; çabuk ve kolay işletim ve bakıma yönelik geniş ara yolların oluşturulmasına olanak sağlar.

Sungrow’un özelleştirilmiş saplama sistemi, farklı su derinliklerinde ve alçalıp yükselen su seviyelerinde rahatlıkla kullanılır. Sungrow’un tüm saplama sistemleri, farklı dalga ve akım koşullarına karşı test edilmiş ve sertifikalandırılmıştır. 

Hesaba Dayalı Akışkan Dinamikleri (CFD) hesaplamalarımız, su akımlarını ve hatta rüzgar kuvvetini de formüllerine dâhil eder. Demirleme halatları ve saplama tasarım tiplerinin dayanabileceği maksimum gerilim değerleri, yatırımınızı güvende tutmak için zorlu testlere tabi tutulur.

SU ÜSTÜNE İNŞADA SAĞLAM TEMEL

Anchoring System

PV sistemlerinde lider bir üretici olan Sungrow, yüzer PV sistemlerine yönelik kapsamlı çözümler sunar. Yüzer sistem inşasındaki seçeneklerinizi keşfedin.

PORTFÖY