clean future - forest

Herkes için temiz enerji.

İklim değişikliği hakkındaki kişisel görüşünüz her ne olursa olsun iklimin değiştiği, hem de kötüye doğru gittiği aşikar.

Bu değişiklik olağan değil.

İklim değişimi sorunlarıyla mücadele etmekte yenilenebilir enerjiden yararlanılması basit ve mantıklı göründüğüne göre, kendi kendinize tüm dünyanın neden henüz temiz enerjiye geçmediğini sorabilirsiniz. Temiz enerjiye geçiş sürecinin yavaş ilerlemesi siyasi sebeplerden kaynaklanır. Fosil yakıt endüstrisinin elde ettiği dev kârlardan vazgeçmek istememesi, temiz enerjiye geçiş sürecini de yavaşlatmaktadır.

Dünya ucuz ve temiz enerji için haykırırken, yüzümüzü güneşe dönmek dışında ne yapabiliriz? Tüm dünyanın enerji talebi her gün yalnızca üç saatlik güneş ışığıyla karşılanabilir.

Sungrow, 1997’den bu yana temiz enerji üretimi üzerinde çalışıyor. Ürün çözümlerimiz ve hizmetlerimiz, 60’dan fazla ülkede temiz ve yeşil enerji üretimine yardımcı oluyor. Ar-Ge ekiplerimiz, dünyanın dört bir yanındaki müşterilerimize ve gezegenimize birinci sınıf çözümler sunmaya kendilerini adamış uluslararası uzmanlardan oluşuyor.

22 yılda uzun bir mesafe kat ettik. Güneş enerjisi konsepti, 1980’li yıllarda bile ciddi bir enerji kaynağı sayılmıyordu. Güneş enerjisi, yenilenebilir başka enerji kaynaklarıyla birleştirilerek küresel enerji karışımının bir parçası haline geliyor. 1997’den bu yana üzerimize düşeni yapıyoruz.

Dünyada 190’ı aşkın ülke veya ulus var. Bugüne kadar bunlardan 60’ında temiz enerji merkezi kurmayı başardık. Daha temiz bir atmosfere doğru attığımız ilk adım sağlam olsa da yapacağımız çok iş var. Her şey bir yana, hepimiz aynı atmosferin altında yaşıyor ve aynı havayı soluyoruz.

Şu anda Sungrow tarafından tüm dünyada tam 87.000.000.000 vat enerji üretiliyor. Bu rakam kulağa etkileyici gibi gelebilir ancak tüm dünyanın enerji tüketimi düşünüldüğünde henüz kat etmemiz gereken uzun bir mesafe var. Dünya genelindeki pazar payımız %15. Dünyayı daha temiz enerjiye geçmek için ikna etmeyi sürdürmeye söz veriyoruz.